Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 15:45

Incendiu la un atelier din Domneşti

 

La sfârşitul săptămânii trecute, două echipaje cu autospeciale cu apă şi spumă şi unul cu ambulanţa SMURD de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş au fost solicitate să intervenă în Domneşti pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un atelier. La acest caz a participat şi un echipaj cu o autospecială cu apă şi spumă de la SVSU din localitate. După ce au stins focul, s-a făcut şi evaluarea pagubelor. Au ars acoperişul atelierului pe o suprafaţă de aproximativ 200 mp şi s-au degradat două cuptoare electrice şi 1.000 plăci de sobe. S-au făcut verificări şi pentru stabilirea cauzei incendiului şi s-a constatat că este vorba despre o scânteie de la coşul de fum deteriorat. 

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It