Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 15:29

Prinşi cu lemne fără acte

Agenţii din cadrul Serviciului de Ordine Publică, împreună cu specialişti din cadrul Gărzii Forestiere Ploieşti, au efectuat un control la o societate comercială cu sediul în comuna Corbi, ce are ca obiect de activitate prelucrarea materialului lemnos. În urma verificărilor efectuate de poliţişti, s-a constatat că societatea deţinea o cantitate de aproximativ 5,6 mc cherestea nuc şi stejar, în valoare totală de 4.400 lei, a cărei provenienţe nu a putut fi justificată cu documente legale. Societatea comercială a fost sancţionată contravenţional, conform Legii 171/2010, cu amendă în valoare totală de 6.000 lei, iar cantitatea de 5,6 mc cherestea a fost confiscată. 

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It