Fără permis de conducere, la plimbare cu ATV-ul!
Agenţii din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Albeştii de Argeş l-au depistat pe O.I. (49 ani), din comuna Cicăneşti, judeţul Argeş, care conducea un motociclu (ATV), pe raza comunei de domiciliu, fără a deţine permis de conducere. În cauză a fost întocmit dosar conform art. 335 din Codul penal, iar bărbatul va răspunde în justiţie pentru fapta sa. De asemenea, aceiaşi agenţi au depistat-o pe R.N., în vârstă de 31 ani, din comuna Ţiţeşti, în timp ce conducea un autoturism, pe DC 260 - Dumireşti, din comuna comuna Albeştii de Argeş, fără a deţine permis de conducere. Şi ea s-a ales cu dosar de cercetare penală şi riscă pedeapsa cu închisoarea.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
