Prinşi cu bani neevidenţiaţi
În noaptea de 25-26 octombrie, agenţii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalităţii Economice Argeş au efectuat un control la punctul de lucru al unei societăţi comerciale de pe raza municipiului Piteşti, cu obiect de activitate "Bar şi alte activităţi de servire a băuturilor". Cu ocazia controlului, poliţiştii au constatat că reprezentanţii societăţii deţineau peste 1.100 lei, sumă ce nu a putut fi justificată prin datele înscrise în documentele emise cu aparate de marcat, registru special sau chitanţe. Societatea comercială a fost sancţionată contravenţional, conform O.G. 28/1999, cu amendă în valoare de 20.000 lei, iar suma de bani deţinută ilicit a fost confiscată.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
