Argeşul a fost reprezentat cu succes la Balcaniadă: Ştefania Ciobanu - GIMNASTA de CRISTAL!
În perioada 28-29 octombrie, lotul judeţean de gimnastică pregătit de Nicoleta Andrei a fost prezent la concursul de specialitate de la Buzău. În total, 18 micuţe gimnaste din Curtea de Argeş, Mioveni, Piteşti, Bascov şi Ştefăneşti au concurat cu 34 echipe şi peste 500 participanţi din Buzău, Bucureşti, Prahova, Brăila, Galaţi, Tulcea, Târgul Mureş, Cluj, Constanţa, Republica Moldova şi Bulgaria. Dacă anul trecut, fetele au adus acasă trofeul balcanic, acum s-au întors tot cu rezultate bune şi cu Trofeul Balcanic Femi-Sport 2017 GIMNASTA de CRISTAL. Premiul l-a primit Ştefania Ciobanu, la proba de gimnastică aerobică. Felicitări întregului lot de gimnastică şi antrenoarei Nicoleta Andrei!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
