Bilanţul zilei la Rutieră
În doar 24 ore, poliţiştii din cadrul Serviciului Rutier Argeş şi cei de la structurile municipale şi orăşeneşti au continuat acţiunile pentru prevenirea evenimentelor rutiere, precum şi pentru conştientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun şi îi expun pe ceilalţi participanţi la trafic prin nerespectarea regulilor de circulaţie. Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate 197 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 53.434 lei, au fost reţinute 6 permise de conducere în vederea suspendării dreptului de a conduce pe drumurile publice şi au fost retrase 3 certificate de înmatriculare.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
