Incendiu în bucătăria unui restaurant
În perioada 3-5 noiembrie, echipajele SMURD au intervenit la 46 cazuri pentru acordarea asistenţei medicale de urgenţă, dintre care, la 6 dintre acestea, s-a deplasat echipajul de terapie intensivă mobilă. La sfârşitul săptămânii s-a cerut ajutorul unui echipaj cu autospecială cu apă şi spumă şi altuia cu ambulanţa SMURD de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş pentru un incendiu izbucnit la bucătăria unui restaurant din Curtea de Argeş. Locul indicat era pe strada Albeşti, iar după ce au ajuns la faţa locului şi au stins focul, pompierii au evaluat pagubele şi au stabilit cauzele. Incendiul a izbucnit la coşul de fum al unei centrale din bucătăria unui restaurant pentru că era necurăţat, dar - din fericire - a ars doar funinginea şi aproximativ 5 mp acoperiş.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
