La 24 ani, şi-a pus capăt zilelor: s-a spânzurat de ţeava de gaze!
Alexandru avea 24 ani, era tatăl a doi copii minori şi locuia în cartierul Posada, în blocul C2, scara E. Colegul său de apartament este ultima persoană care l-a văzut în viaţă ieri dimineaţă, pe la ora 05.00. Au schimbat câteva cuvinte şi la final i-a spus că el "vrea să mai doarmă, că apoi pleacă undeva". Nimeni nu s-a gândit că această propoziţie înseamnă că îşi va pune capăt zilelor. La câteva ore a fost găsit spânzurat de ţeava de gaze, cu un cablu electric. Vecinul său de apartament a tăiat cablul, dar era deja prea târziu, nu a putut să-l mai salveze. La faţa locului a sosit un echipaj de la Ambulanţă, însă nu a putut să mai facă nimic altceva decât să constate decesul. La scurt timp a venit şi fratele lui, care era în stare de şoc. Nici vecinii nu îşi puteau explica motivele care l-au făcut să recurgă la acest gest şi l-au descris pe "Dandu", aşa cum era cunoscut, drept un băiat muncitor, care a fost plecat la muncă prin străinătate şi a lucrat inclusiv la una din fermele din Curtea de Argeş. Cei care-l cunosc spun că supărările lui ar veni de la faptul că nu se prea mai înţelegea cu mama copiilor săi, care se mutase undeva în zona Valea Târgului.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
