Foc la Pietroşani!
Luni seara, la ora 20.13, două echipaje cu două autospeciale cu apă şi spumă şi un echipaj cu ambulanţa SMURD de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş au intervenit în localitatea Pietroşani, sat Retevoieşti, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o locuinţă. Echipajul SMURD a fost nevoit să acorde îngrijiri medicale şi l-a transportat la spital pe proprietar, în vârstă de 55 ani, care prezenta arsuri de gradul I şi II la nivelul capului şi al mâinii drepte. La stingerea incendiului a participat şi Serviciul Voluntar pentru Situaţii de Urgenţă Domneşti. Au ars tavanul din lemn din două camere, tâmplăria, mobilierul, două televizoare şi articole textile. În urma anchetei deschise la faţa locului s-a stabilit ca sursă a incendiului efectul termic al curentului electric, iar împrejurarea în care s-a produs - un cablu electric defect sau neizolat corespunzător.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
