1 Decembrie în siguranţă!
Peste 250 de oameni ai legii din cadrul Inspectoratului de Poliţie al Judeţului Argeş vor fi la datorie în medie, în fiecare zi, în intervalul 30 noiembrie - 4 decembrie a.c., pentru ca argeşenii să se bucure în siguranţă de mini-vacanţa de 1 Decembrie. Astfel, în această perioadă, peste 190 de poliţişti din cadrul structurilor de ordine publică vor acţiona zilnic pe raza de competenţă pentru prevenirea şi combaterea faptelor de cerşetorie şi comerţ ilicit, precum şi a celorlalte fapte de natură a aduce atingere normelor de convieţuire socială. O atenţie deosebită va fi acordată zonelor aglomerate, staţiunilor turistice, dar şi traseelor care converg spre lăcaşele de cult. De asemenea, în jur de 50 de poliţişti din cadrul structurilor de poliţie rutieră vor acţiona zilnic pentru asigurarea desfăşurării în condiţii de siguranţă a traficului rutier. În fiecare zi a perioadei pe drumurile din judeţ vor fi prezente autospeciale echipate cu aparate radar care vor depista şi sancţiona conducătorii auto care nu vor respecta regimul de viteză. Poliţiştii recomandă conducătorilor auto să adapteze viteza la condiţiile de drum, să respecte indicaţiile agenţilor rutieri şi să manifeste o conduită preventivă în trafic.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
