Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
miercuri 24 iunie 2026 23:34

A lovit o maşină de Poliţie, doi agenţi şi apoi a fugit!

Poliţiştii din cadrul Biroului Rutier Argeş l-au depistat pe B.A.F. în vârstă de 28 ani, din comuna Uda, bănuit de săvârşirea infracţiunilor de vătămare corporală din culpă, conducere fără permis şi părăsirea locului accidentului fără încuviinţarea Poliţiei. Tânărul este bănuit că în ziua de 19 noiembrie, în timp ce conducea un autoturism pe raza comunei Vedea, fără a deţine permis de conducere, ar fi fost implicat într-un un accident de circulaţie, în urma căruia un echipaj al Secţiei de Poliţie Rurală Poiana Lacului a fost avariat şi doi poliţişti au fost răniţi uşor. Tânărul a părăsit locul producerii evenimentului rutier fără încuviinţarea Poliţiei şi s-a sustras cercetărilor. În aceeaşi cauză, trei persoane din comuna Uda sunt bănuite că l-ar fi ajutat pe cel în cauză să se sustragă cercetărilor. Cercetările au fost extinse sub aspectul săvârşirii infracţiunii de favorizarea făptuitorului. Tânărul a fost condus la sediul Poliţiei Municipiului Piteşti pentru audieri, iar în urma administrării probatoriului, acesta a fost reţinut, pe bază de ordonanţă pentru 24 ore, urmând să fie prezentat Parchetului de pe lângă Judecătoria Piteşti cu propunere de arestare preventivă.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It