Porci transportaţi fără documente de provenienţă - amendă de 1.500 lei!
Agenţii din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Bascov l-au depistat pe D.A. (26 ani), din Bucureşti, care transporta 20 porcine fără a avea documente de provenienţă sau de atestare sanitar-veterinară. Bărbatul a fost sancţionat contravenţional cu amendă în valoare de 1.500 lei, iar în cauză au fost notificaţi reprezentanţii DSVSA Argeş.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
