Weekend plin în Argeş: s-au dat zeci de amenzi!
În numai 48 ore, poliţiştii din cadrul Serviciului Rutier Argeş şi cei de la structurile municipale şi orăşeneşti au continuat acţiunile pentru prevenirea evenimentelor, precum şi pentru conştientizarea conducătorilor auto cu privire la riscurile la care se expun şi îi expun pe ceilalţi participanţi la trafic prin nerespectarea regulilor de circulaţie. Acţiunile au fost efectuate în ciuda faptului că un număr mare de poliţişti au fost detaşaţi pentru asigurarea ordinii şi siguranţei la funeraliile regale. Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate 148 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 36.672 lei, au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de circulaţie 11 permise de conducere şi au fost retrase 8 certificate de înmatriculare.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
