Maşină în flăcări la Bîrseştii de Jos
Tot miercuri, dar aproape de miezul nopţii, în satul Bîrseştii de Jos din comuna Tigveni a fost solicitat un echipaj cu o autospecială cu apă şi spumă de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş - punctul de lucru Tigveni, pentru a stinge incendiul izbucnit la un autoturism parcat. Focul, care a distrus compartimentul motor al autovehiculului, ar fi avut ca sursă un efect termic cauzat de un cablu electric defect sau neizolat corespunzător. Partea bună este că incidentul nu s-a soldat cu victime, însă maşina va ajunge, cel mai probabil, la casat...
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
