Vitezoman lăsat pieton la Băiculeşti
Un şofer din Curtea de Argeş a apăsat prea tare pedala de acceleraţie, iar acest lucru l-a costat scump. F.D. (31 ani) a fost prins de către poliţiştii din cadrul Biroului Rutier Curtea de Argeş în timp ce gonea pe DN 7C în dreptul comunei Băiculeşti. Maşina pe care o conducea bărbatul a fost depistată de aparatul radar circulând cu o viteză de 105 km/h. Conducătorul auto a primit o amendă usturătoare în valoare de 1.305 lei şi a rămas fără permisul de conducere pentru 90 de zile. Poliţiştii argeşeni le recomandă şoferilor să circule cu atenţie, să respecte regulile de circulaţie, pentru a evita eventualele pericole. Numai în ultimele zile au fost aplicate 379 de amenzi, în valoare totală de peste 114.800 lei, au fost reţinute 26 permise de conducere şi au fost retrase 2 certificate de înmatriculare.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
