Pe drumuri de munte, cu alcool în sânge!
Un bucureştean în vârstă de 29 de ani a fost prins de agenţii din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Albeşti în timp ce-şi conducea autoturismul sub influenţa băuturilor alcoolice. Bărbatul se afla la volan pe raza comunei Arefu, deşi în prealabil consumase alcool. Şoferul a fost testat cu aparatul etilotest şi condus apoi de către oamenii legii la Spitalul Municipal din Curtea de Argeş. Acolo i s-au recoltat probe biologice de sânge în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei. Pe numele bucureşteanului a fost întocmit dosar de cercetare conform art. 336 din Codul penal.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
