Legi noi pentru salariaţii part-time
Salariaţii care lucrează în sistem part-time vor plăti contribuţii de pensii şi sănătate la valoarea veniturilor obţinute, iar diferenţa până la nivelul salarial minim brut va fi suportată de angajatori. În urma transferului C.A.S. şi C.A.S.S. în totalitate în sarcina salariaţilor, începând cu veniturile aferente lunii ianuarie 2018, anumiţi salariaţi încadraţi atât la stat, cât şi la privat cu normă redusă se trezeau cu scăderi importante la salariile nete. Astfel, Guvernul a publicat în Monitorul Oficial Ordonanţa de Urgenţă care se aplică deja şi a rezolvat problema tuturor salariaţilor part-time, nu doar pentru bugetari, aşa cum se dorea iniţial. Până în decembrie 2017, plata majorată era datorată de angajator, dar din ianuarie 2018 a fost transferată salariaţilor, din acest motiv apărând problema celor plătiţi part-time, care se puteau trezi cu salarii brute mai mici decât taxele salariale datorate la stat. Mai bine spus, salariaţii part-time ar fi trebuit să vină cu bani de salariu de acasă, din moment ce ar fi avut indemnizaţii negative.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
