Angajaţi model la I.S.U. Argeş, în 2017
Pompierii din cadrul Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Argeş au participat anul trecut la peste 16.000 de misiuni, ceea ce reprezintă o creştere cu 97% faţă de ultimii 5 ani. În ceea ce priveşte efectivul angajaţilor, gradul de ocupare s-a situat undeva la 95,43%, şi anume: 76,56% la ofiţeri; 100% la maiştri militari; 97,15% la subofiţeri; 50% la funcţionari publici şi 80% la personalul contractual. La începutul acestui an există 39 de posturi vacante: 15 de ofiţeri, 22 de subofiţer, unul de funcţionar public şi un altul de personal civil. Pentru munca depusă, angajaţii unităţii au fost răsplătiţi anul precedent cu 26 de recompense, dintre care 4 pentru ofiţeri şi 22 pentru subofiţeri. Recompensele au reprezentat: înaintare în grad înainte de termen - 4 ofiţeri şi 20 subofiţeri, citare pe O.Z.U. - 1 subofiţer şi felicitare scrisă - 1 subofiţer. De asemenea, pentru anul 2017 au fost recrutaţi 77 candidaţi, din care admişi 13.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
