Hoţi de lemne prinşi în flagrant de poliţişti
Agenţii din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Argeş au efectuat o razie pentru combaterea tăierii, sustragerii şi comercializării ilegale de material lemnos. Cu această ocazie au depistat 8 persoane, cu vârste cuprinse între 17 şi 62 de ani, care transportau pe drumurile publice aproape 4,5 mc de material lemnos fără documente legale de provenienţă. Toţi cei implicaţi au fost sancţionaţi contravenţional, iar valoarea amenzilor a cumulat 45.000 de lei. Materialul lemnos a fost confiscat şi predat ocoalelor silvice competente pentru valorificare.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
