Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
joi 25 iunie 2026 16:18

Incendiu la un stâlp electric

Panică mare printre locuitorii de pe strada Negru Vodă după ce câteva persoane au zărit scântei la un stâlp de electricitate! Oamenii au sunat imediat la 112, iar un echipaj de urgenţă de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş a intervenit pentru a asigura măsuri specifice de prevenire şi stingere a focului ce cuprinsese firele electrice. Din fericire, intervenţia pompierilor a fost promptă şi s-a evitat o posibilă tragedie. 

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It