Liber de 1 Mai sau amenzi de până la 10.000 de lei!
Inspectorii ITM Argeş avertizează angajatorii că ziua de 1 Mai este sărbătoare legală în care nu se lucrează, iar nerespectarea acestor prevederi legale constituie contravenţie conform art. 260 alin. (1) lit. g) din Codul muncii. În acest sens, inspectorii de muncă cu atribuţii în domeniul relaţiilor de muncă din cadrul Inspectoratului Teritorial de Muncă Argeş pot aplica sancţiuni angajatorilor sub formă de amendă de la 5.000 la 10.000 lei. Excepţia actului normativ o reprezintă unităţile sanitare şi cele de alimentaţie publică, precum şi cele în care activitatea nu poate fi întreruptă, ea având un caracter continuu, de permanenţă. Astfel, în unităţile sanitare şi de alimentaţie publică se pot stabili programe de lucru adecvate în scopul asigurării asistenţei sanitare şi, respectiv, a aprovizionării populaţiei cu produse alimentare de strictă necesitate. Acestor categorii de salariaţi care prestează activitate într-una din aceste zile li se va asigura compensarea cu timp liber corespunzător în următoarele 30 de zile. Dacă, din motive justificate, nu se acordă zile libere, salariaţii beneficiază ca soluţie alternativă de un spor ce nu poate fi mai mic de 100% din salariul de bază corespunzător muncii prestate în programul normal de lucru. Lista sărbătorilor legale şi nelucrătoare: 1 şi 2 ianuarie; 24 ianuarie (Ziua Unirii Principatelor Române); Vinerea Mare (ultima zi de vineri înaintea Paştilor); prima şi a doua zi de Paşti; 1 Mai (Ziua Muncii); 1 Iunie (Ziua Copilului), prima şi a doua zi de Rusalii; 15 august (Adormirea Maicii Domnului); 30 noiembrie (Sfântul Andrei); 1 Decembrie (Ziua Naţională a României); 25 şi 26 decembrie (prima şi a doua zi de Crăciun).
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
