Transfăgărăşanul a fost deschis oficial circulaţiei!
Circulaţia rutieră pe Transfăgărăşan, între Piscul Negru şi Bâlea Cascadă (km 104+000 - km 130+800), a fost deschisă astăzi pentru toate categoriile de autovehicule, a anunţat Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (C.N.A.I.R.). "Facem apel la conducătorii auto să circule prudent, să adapteze viteza la condiţiile de trafic, mai ales având în vedere instabilitatea atmosferică ce duce la apariţia de fenomene meteorologice spontane care afectează vizibilitatea. De asemenea, atenţionăm pe cei ce tranzitează acest sector de drum că în ultima perioadă este semnalată prezenţa urşilor în apropierea părţii carosabile şi îi sfătuim să nu se apropie de animale şi să informeze imediat autorităţile de prezenţa acestora", au declarat reprezentanţii C.N.A.I.R.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
