Prins la volan fără permis de conducere
La sfârşitul săptămânii trecute, poliţiştii din cadrul Serviciului Rutier Argeş şi cei de la structurile municipale şi orăşeneşti de Poliţie Rutieră au continuat acţiunile pentru prevenirea evenimentelor, pentru înlăturarea efectelor vremii nefavorabile şi pentru conştientizarea de către conducătorii auto cu privire la riscurile la care se expun şi îi expun pe ceilalţi participanţi la trafic prin nerespectarea regulilor de circulaţie. Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate 91 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de aproape 16.200 lei şi au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de circulaţie 4 permise de conducere. Cu această ocazie, agenţii din cadrul Poliţiei Municipiului Curtea de Argeş l-au depistat pe G.P, în vârstă de 55 ani, din comuna Valea Iaşului, care conducea un autoturism pe strada Cuza Vodă, din municipiu, fără a poseda permis de conducere. În cauză a fost înregistrat dosar penal conform art. 335.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
