Fără permis, a făcut maşina zob şi a fugit!
Un apel la 112, vineri noaptea, anunţa că în comuna Tigveni a avut loc un accident rutier. Un Volkswagen Golf fusese făcut zob după ce şoferul a pierdut controlul volanului şi s-a răsturnat cu autoturismul. Până la sosirea oamenilor legii, şoferul dispăruse din zonă. Ulterior, cercetările au stabilit şi ce motive a avut cel de la volan să fugă: nu avea permis! Ionuţ C., în vârstă de 29 de ani, din comuna Sălătrucu, provocase evenimentul rutier din cauza lipsei experienţei la volan. Ca şi cum asta nu ar fi fost de ajuns, rulase şi cu viteză excesivă! Rezultatul a fost distrugerea aproape în totalitate a maşinii şi un dosar penal întocmit pe numele şoferului, pentru conducere fără permis.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
