Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
vineri 26 iunie 2026 04:06

A adormit la volan şi a intrat într-o maşină, pe contrasens!

 După un weekend plin cu accidente, iată că şi în această săptămână continuă şirul evenimentelor rutiere. Marţi după-amiază, în zona notariatelor din apropierea Colegiului Naţional "Vlaicu-Vodă", din Curtea de Argeş, a avut loc un accident care s-a soldat cu rănirea unei persoane şi avarierea serioasă a două autoturisme. Conform poliţiştilor, şoferul unei maşini marca Suzuki, un bărbat în vârstă de 69 ani, a adormit la volan şi a ajuns cu maşina pe contrasens, acolo unde a lovit un autoturism marca Toyota, condus de un şofer în vârstă de 33 ani, din Bucureşti. Pagubele au fost unele însemnate, maşinile suferind daune serioase. Nici şoferul de 69 de ani nu a scăpat prea bine din accident, acesta suferind mai multe lovituri în urma impactului. La faţa locului, pe lângă oamenii legii şi un echipaj medical, au ajuns şi pompierii de la Detaşamentul din Curtea de Argeş, pentru că de sub capota uneia dintre maşini a fost sesizat ieşind fum şi exista pericolul producerii unui incendiu. Explicaţia pe care a dat-o şoferul vinovat a fost că pe fondul oboselii ar fi aţipit la volan... 

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It