S-a urcat la volan cu alcool în sânge!
Sâmbătă, agenţii din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Domneşti l-au depistat pe Narcis P., în vârstă de 42 de ani, din comuna Muşăteşti, care conducea sub influenţa băuturilor alcoolice un autoturism pe DJ 703. Bărbatului i-au fost recoltate două probe biologice de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei. Pe numele şoferului turmentat a fost întocmit dosar, conform art. 336 din Codul penal. De asemenea, în weekend, lucrătorii din cadrul Serviciului Rutier Argeş şi cei de la structurile municipale şi orăşeneşti de Poliţie Rutieră au continuat acţiunile pentru prevenirea evenimentelor rutiere şi pentru conştientizarea de către conducătorii auto a riscurilor la care se expun prin nerespectarea regulilor de circulaţie. Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate 249 de sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 75.219 lei, au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de circulaţie 29 de permise de conducere şi au fost retrase 5 certificate de înmatriculare.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
