Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
vineri 26 iunie 2026 07:52

Discipolii lui Bachus, prinşi la volan

Duminică, doi bărbaţi din zona noastră au fost prinşi cu aburi spirtoşi în nasuri conducând fără jenă autoturisme pe drumurile publice. Agenţii din cadrul Poliţiei Municipiului Curtea de Argeş l-au depistat pe O.M., 40 de ani, din urbe, conducând, băut fiind, un autoturism pe str. Valea Iaşului. În aceeaşi zi, colegii din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Albeştii de Argeş l-au prins pe M.I., în vârstă de 26 de ani, cu domiciliul în aceeaşi comună, volănind şi el un autoturism pe DN 7C, deşi trăsese bine la măsea. Poliţiştii n-au ţinut cont nici de explicaţiile şoferilor inconştienţi, nici că a fost weekend, aşa că ambilor le-au fost recoltate câte două probe biologice de sânge, în vederea stabilirii alcoolemiei, iar în cauză a fost întocmit dosar conform art. 336 din Codul penal.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It