Încă 19 şoferi au rămas fără "abecedare"!
În ultimele 24 ore, agenţii din cadrul Serviciului Rutier Argeş şi cei de la structurile municipale şi orăşeneşti de Poliţie Rutieră au continuat acţiunile pentru prevenirea evenimentelor şi pentru conştientizarea de către conducătorii auto a riscurilor la care se expun prin nerespectarea regulilor de circulaţie. Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate 140 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 52.400 lei, au fost reţinute în vederea suspendării dreptului de circulaţie 19 permise de conducere şi au fost retrase 6 certificate de înmatriculare. Concret, agenţii din cadrul postului de Poliţie Băiculeşti l-au depistat pe G.C., în vârstă de 32 ani, din localitate, în timp ce conducea un autoturism pe raza comunei deşi avea permisul suspendat. În cauză a fost întocmit dosar de cercetare penală, iar individul riscă acum pedeapsa cu puşcăria.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
