Şuţi de lemne amendaţi de Poliţia Argeş
Poliţiştii argeşeni au acţionat pe raza de competenţă pentru combaterea tăierii, sustragerii şi comercializării ilegale de material lemnos, ocazie cu care au depistat 6 bărbaţi cu vârste cuprinse între 30 şi 67 ani, care au tăiat sau transportat pe drumurile publice cu atelaje, peste 20 mc material lemnos de diverse esenţe, fără documente legale de provenienţă. Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate 6 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 28.000 lei, iar materialul lemnos a fost confiscat şi predat ocoalelor silvice competente pentru valorificare.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
