Salvamont Argeş, încă o acţiune din seria dedicată Centenarului
Echipa Salvamont Argeş, împreună cu colegii şi prietenii militari din cadrul Batalionului 33 Vânători de Munte "Posada", din cadrul Regimentului 523 ISR Cercetare Brăila şi membri ai echipei Invictus România, a reuşit să schimbe aspectul Vârfului Moldoveanu prin montarea unei plăci de vârf din alamă. Aceasta a fost realizată de Mircea Bunica, iar munca a durat două zile. Totodată, în acelaşi loc a fost montat şi un catarg din inox furnizat de colegii militari, pe care va fi arborat în permanenţă Drapelul Naţional.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
