A căzut din pod direct în cap!
În una din serile trecute, un echipaj cu o autospecială de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş a intervenit în localitatea Nucşoara pentru transportul unui pacient în vârstă de 35 ani de la locuinţa sa la echipajul ambulanţei care se deplasase la faţa locului. Acesta prezenta un traumatism cranio-cerebral, în urma unei căzături din pod. Omul a fost transportat cu ajutorul tărgii, pe o distanţă de aproximativ 500 metri, din cauza drumului impracticabil, apoi a primit îngrijiri medicale şi a fost transportat la Spitalul Municipal pentru investigaţii suplimentare.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
