S-au înmulţit hoţii de lemne!
Oamenii legii din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Argeş au acţionat pe raza de competenţă pentru combaterea tăierii, sustragerii şi comercializării ilegale de material lemnos, ocazie cu care au depistat 12 persoane cu vârste cuprinse între 23 şi 57 ani ce au tăiat sau transportat pe drumurile publice aproximativ 10 mc material lemnos de diverse esenţe, fără documente legale de provenienţă. Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate 11 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 51.000 lei, iar materialul lemnos a fost confiscat şi predat ocolului silvic competent.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
