Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
vineri 26 iunie 2026 09:17

Vânători de munte argeşeni, la "Quick Response 2018"

În perioada 26 august-10 septembrie, o delegaţie română formată din militari din cadrul Statului Major al Forţelor Terestre a participat la Exerciţiul multinaţional "Quick Response 2018", desfăşurat în baza militară Camp Butmir, cât şi pe tot teritoriul Bosniei-Herţegovinei. Pe timpul exerciţiului au fost integrate, sub comanda Batalionului Multinaţional EUFOR, forţe armate aparţinând Austriei, Italiei, Regatului Unit al Marii Britanii, României, Turciei şi Ungariei. La acest exerciţiu au participat şi căpitanul Valentin Neţ şi locotenentul Bogdan Ciubuc, din cadrul Batalionului 33 Vânători de Munte "Posada". Militarii au fost integraţi în structura de comandament a Batalionului Multinaţional, împlinindu-şi cu succes toate sarcinile primite, fiind apreciaţi de către locotenent-colonelul Oliver Pilles, comandantul Batalionului Multinaţional.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It