Şi băut la volan, şi fără permis de conducere!
Agenţii din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Domneşti l-au depistat pe E.C., în vârstă de 22 de ani, din Băiculeşti, care conducea un autoturism pe DJ 703, pe raza comunei Mălureni, deşi consumase în prealabil băuturi alcoolice. Ba mai mult, tânărul nu deţinea nici permis de conducere. Bărbatul a fost condus la spital, acolo unde i s-au recoltat două probe biologice de sânge. Pe numele tânărului teribilist au fost întocmite două dosare, conform art. 335 şi 336 din Codul penal.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
