Casă mistuită de flăcări la Merişani
Duminică spre luni, pompierii argeşeni au avut parte de o noapte "de foc". Aceştia s-au luptat câteva ore cu flăcările care au cuprins o casă din comuna Merişani, sat Malu Vânăt. La faţa locului au acţionat două autospeciale dotate cu apă şi spumă de la Detaşamentul de Pompieri Piteşti şi un echipaj SMURD. Locuinţa, în mare parte, a fost mistuită de flăcări, dar, din fericire, nu au existat victime, pentru că nu era locuită. Din primele cercetări, pompierii au stabilit că incendiul a fost produs intenţionat, iar oamenii legii încearcă acum să depisteze piromanul şi să-l tragă la răspundere.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
