Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
vineri 26 iunie 2026 10:33

Încă un contrabandist de ţigări a fost prins în Argeş!

Vineri, oamenii legii din cadrul Poliţiei Municipiului Câmpulung l-au depistat pe M.M., în vârstă de 51 ani, din localitate, care comercializa ţigarete din autoturismul personal. Acesta nu a putut prezenta documente de provenienţă pentru marfa vândută. În cauză a fost înregistrat dosar de cercetare penală sub aspectul săvârşirii infracţiunii de contrabandă. Totodată, au fost ridicate în vederea continuării cercetărilor aproximativ 12.300 ţigarete, suma de 1.700 lei susceptibilă a proveni din activităţi de contrabandă, precum şi autoturismul persoanei în cauză. Individul şi bunurile confiscate au fost preluate de poliţiştii Serviciului de Investigare a Criminalităţii Economice Argeş, care continuă acum cercetările pentru stabilirea întregii activităţi infracţionale. 

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It