A vrut să se sinucidă, dar a fost salvată la timp de pompieri!
Pompierii de la Detaşamentul Curtea de Argeş au intervenit în forţă miercuri după-amiaza pentru deblocarea uşii unui apartament situat pe strada Cuza Vodă, acolo unde o femeie în vârstă de 28 de ani încerca să se sinucidă. Unul dintre pompieri a pătruns pe geamul de la baie al apartamentului situat la etajul 2, a ajuns în dormitor şi a găsit-o pe femeie întinsă pe jos, cu un cuţit în mână. Tânăra apucase deja să se taie superficial la încheietura mâinii stângi. Din fericire, salvatorul a reuşit să-i smulgă cuţitul la timp, înainte ca aceasta să-şi ducă gestul sinucigaş la final. La faţa locului a sosit o ambulanţă, iar femeia a fost transportată ulterior la Spitalul Municipal Curtea de Argeş. Medicii au declarat că rana pe care şi-a provocat-o nu îi pune viaţa în pericol. Potrivit anchetatorilor, femeia trăia în concubinaj cu un bărbat cu care are o fetiţă în vârstă de 9 ani. În urmă cu 3 zile, cei doi s-au certat foarte tare, iar în ziua incidentului, discuţiile dintre soţi au degenerat. Femeia a profitat că fetiţa era plecată la o vecină şi că soţul ieşise din casă, a luat cuţitul şi a încercat să-şi încheie socotelile cu viaţa. Din fericire, bărbatul a bănuit că soţia sa are gânduri sumbre, aşa că a sunat la 112, iar tânăra a fost salvată la timp.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
