Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
smbt 27 iunie 2026 13:24

Amendă usturătoare pentru neglijenţă în serviciu

Poliţiştii din cadrul Biroului de Combatere a Delictelor Silvice şi a Sustragerilor de Produse Petroliere al Serviciului Ordine Publică Argeş, împreună cu reprezentanţi ai Gărzii Forestiere Ploieşti, au efectuat de curând un control la punctul de lucru al unei societăţi comerciale din Mălureni. Cu această ocazie, au constatat că reprezentantul societăţii nu a evidenţiat corect materialul lemnos recepţionat. În urma verificărilor, a fost dispusă sancţionarea contravenţională a acestuia, conform Legii 171/2010, cu amendă în cuantum de 5.000 lei.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It