Onea şi Negulescu, suspendaţi din magistratură!
Secţia pentru Procurori a CSM a decis joi suspendarea din magistratură a procurorilor Lucian Onea şi Mircea Negulescu. Măsura vine la doar o zi după ce li s-a permis să-şi reia activitatea. Decizia a fost luată după ce procurorul de caz a dispus o nouă măsură a controlului judiciar, după ce cea anterioară a expirat. Printre interdicţii se află şi cea de a profesa. Lucian Onea a anunţat că va contesta măsura preventivă, considerând-o nelegală şi abuzivă.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
