11 ani de la întronizarea PF Daniel
Duminică aceasta, BOR a aniversat 11 ani de la întronizarea ca Patriarh a PF Daniel. Cu acest prilej, a oficiat în Catedrala Patriarhală, de la ora 09.30, Sfânta Liturghie, la care au participat membri ai Sfântului Sinod, membrii Permanenţei Consiliului Naţional Bisericesc şi ai Permanenţei Arhiepiscopiei Bucureştilor, împreună cu colaboratorii lor, reprezentanţi ai autorităţilor centrale şi locale, personalităţi ale vieţii publice româneşti. Sfânta Liturghie a fost urmată de Slujba de Te Deum, la ora 12.00. În continuare a avut loc un moment aniversar în timpul căruia au fost prezentate mesajele de felicitare din partea reprezentanţilor autorităţilor de stat centrale şi locale, precum şi ai altor instituţii publice.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
