Fetiţă accidentată mortal la Zigoneni

O tragedie fără margini s-a petrecut în această după-amiază în comuna Băiculeşti, sat Zigoneni: o fetiţă în vârstă de 11 ani şi-a pierdut viaţa după ce a fost lovită de o maşină! Copila se întorcea de la şcoală, împreună cu două colege. La un moment dat, Angelina Alexe, elevă în clasa a V-a, la Şcoala "Armand Călinescu" din Curtea de Argeş, a traversat strada fără să se asigure şi a fost lovită în plin de un autoturism care - spun martorii - circula cu viteză. Potrivit şoferului, însă, fata ar fi trecut strada în fugă, iar acesta nu a putut evita impactul. Un echipaj S.A.J. a ajuns iniţial la faţa locului. Ulterior, a fost solicitat şi un echipaj de terapie intensivă mobilă, însă - din nefericire - în ciuda tuturor eforturilor depuse de către medici, fetiţa nu a mai putut fi salvată. În urma micuţei au rămas îndureraţi doi părinţi şi un frate mai mic…
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
