Elevii au primit vizita jandarmilor argeşeni
Cu ocazia Zilei Internaţionale a Educaţiei, jandarmii argeşeni, împreună cu reprezentanţi din cadrul Agenţiei Naţionale Împotriva Traficului de Persoane Argeş, au continuat activităţile preventiv-educative în unităţile de învăţământ. Aceştia le-au reamintit elevilor că scopul campaniei este de a preveni manifestările antisociale şi/sau unele comportamente ale elevilor, de natură a-i transforma în autori, respectiv în victime ale faptelor antisociale şi urmăreşte atingerea următoarelor obiective: creşterea gradului de informare a elevilor cu privire la exploatarea copiilor prin muncă; ridicarea gradului de conştientizare a elevilor cu privire la comportamentele care pot genera atitudini tensionate cu transformarea acestora în victime ale unor fapte antisociale; creşterea încrederii elevilor în Jandarmeria Română; informarea elevilor cu privire la modalităţile de sesizare a unor eventuale fapte antisociale de care au luat cunoştinţă sau cărora le-au căzut victime.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
