Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
smbt 27 iunie 2026 14:46

Medici noi la Spitalul Municipal şi secţii modernizate!

Seria angajărilor continuă la Spitalul Municipal Curtea de Argeş şi în perioada care urmează. Astfel, la unitatea spitalicească din urbea Basarabilor, îşi vor face apariţia în curând doi noi medici: un radiolog şi un dermatolog. Mai mult decât atât, din discuţia purtată cu managerul ing. Viorel Popescu, am aflat şi că secţia de Radiologie a suferit modernizări notabile, aparatura a fost schimbată, se fac deja probe, iar în curând, locuitorii municipiului nostru vor putea beneficia de serviciile unei secţii moderne, ca în marile centre medicale. De asemenea, Secţia Oncologie aşteaptă să-şi primească pacienţii, doar că, tipic româneşte, birocraţia dă mari bătăi de cap şi tergiversează inaugurarea secţiei care va fi de mare ajutor pacienţilor din zonă care nu vor mai fi nevoiţi astfel să bată drumuri lungi pentru tratament. În plus, mai este nevoie de câteva paturi speciale, necesare bolnavilor de cancer. 

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It