Hoţi de lemne prinşi de poliţişti
Poliţiştii argeşeni au acţionat pe raza de competenţă pentru combaterea tăierii, sustragerii şi comercializării ilegale de material lemnos, ocazie cu care au depistat 3 bărbaţi, cu vârste cuprinse între 24 şi 33 ani, care au tăiat şi transportat peste 6 mc material lemnos pe drumurile publice cu mijloace auto, fără documente legale. Ca urmare a abaterilor constatate, au fost aplicate 3 sancţiuni contravenţionale, în valoare totală de 13.000 lei. Totodată, a fost dispusă şi măsura complementară de confiscare, atât a materialului lemnos, care a fost predat ocoalelor silvice competente, cât şi a unei autoutilitare folosite la transportul ilicit de material lemnos.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
