A ars tabloul electric la un bloc din Curtea de Argeş!
Duminică seara, un echipaj cu o autospecială cu apă şi spumă şi un echipaj SMURD de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş au intervenit în municipiul Curtea de Argeş, pe Bulevardul Basarabilor, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la un tablou electric dintr-un apartament situat la etajul I. Acesta s-a făcut scrum! Pompierii au stabilit că sursa incendiului a fost efectul termic al curentului electric. Se pare că tabloul de distribuţie avea defecţiuni şi era suprasolicitat.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
