Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
smbt 27 iunie 2026 15:53

Plată cu cardul la ghişeele Poştei

Poşta Română a introdus, în sfârşit,  posibilitatea plăţii prin card bancar, urmând să asigure acest serviciu în 1.000 oficii până la sfârşitul acestui an. Compania a semnat cu UniCredit Bank contractul care va permite clienţilor să achite serviciile de la ghişeu prin card. "Într-o primă fază, POS-urile vor fi montate în 450-500 oficii din oraşele mari, municipii şi capitale de judeţ. Restul vor fi montate până la finele acestui an în oraşele mai mici şi comunele mai mari", au declarat reprezentanţii Poştei Române. Licitaţia pentru cele 1.000 POS-uri a fost lansată în luna mai, iar aparatele vor fi montate în maximum 60 zile de la semnarea contractului, conform caietului de sarcini al licitaţiei. Montarea POS-urilor este una dintre măsurile pe care conducerea companiei şi-a propus să le pună în practică pentru modernizarea activităţii Poştei Române. 

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It