Percheziţii de amploare în Curtea de Argeş
Oamenii legii din cadrul Poliţiei Călimăneşti, Brezoi, postului de Poliţie Câineni, Serviciului Acţiuni Speciale Vâlcea şi I.P.J. Argeş au efectuat, vineri, cinci percheziţii domiciliare, în Curtea de Argeş, la persoane bănuite de furturi din auto. Poliţiştii au descins în cinci locaţii din municipiu, la domiciliile a patru bărbaţi, cercetaţi pentru furturi din auto, fapte comise pe raza oraşului Călimăneşti, în luna septembrie a acestui an. Descinderile au avut loc pe străzile Negru Vodă, Râmnicu Vâlcea şi 1 Mai, din municipiu. Cei patru au sustras bani, telefoane mobile, dar şi carduri bancare din autoturisme lăsate neasigurate. De asemenea, au acţionat şi prin distragerea atenţiei victimelor. Au fost depistaţi trei bărbaţi din cei patru cercetaţi în cadrul dosarului penal, aceştia fiind aduşi la sediul Poliţiei Călimăneşti pentru audieri. Oamenii legii au ridicat în urma percheziţiilor mai multe bunuri, pentru continuarea cercetărilor. La acţiune au participat şi jandarmi din cadrul Brigăzii Mobile de Jandarmi Craiova. Din primele verificări rezultă că suspecţii sunt bănuiţi şi de comiterea unor infracţiuni similare comise atât în România, cât şi în Marea Britanie.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
