Conducea un autoturism neînmatriculat
Oamenii legii din cadrul Secţiei de Poliţie Rurală Albeştii de Argeş l-au depistat pe C.C., în vârstă de 47 ani, din Curtea de Argeş, care conducea un autoturism pe DN 7C, pe raza comunei Albeştii de Argeş, deşi avea expirată autorizaţia de circulaţie provizorie. Cum explicaţiile individului nu i-au impresionat pe poliţişti, acesta s-a ales cu un dosar de cercetare conform art. 334 din Codul penal şi riscă până la 3 ani de puşcărie sau o amendă usturătoare pentru punerea în circulaţie pe drumurile publice ale unui autovehicul neînmatriculat.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
