Prins băut "zdravăn" la volan
Poliţiştii Biroului Rutier Curtea de Argeş l-au depistat pe Daniel D., în vârstă de 45 ani, din comuna Corbi, care conducea un autoturism pe DJ 73 Corbi, aflându-se sub influenţa alcoolului. Bărbatul băuse "zdravăn", având 0,82 mg/l alcool în aerul expirat. Pe numele bărbatului a fost întocmit un dosar penal şi riscă pedeapsa cu închisoarea de la 1 la 5 ani.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
