Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
smbt 27 iunie 2026 17:04

Incendiu pe str. Plopiş

Două echipaje cu două autospeciale cu apă şi spumă şi un echipaj cu ambulanţa SMURD de la Detaşamentul de Pompieri Curtea de Argeş s-au deplasat miercuri după-amiază, la ora 15.43, în municipiu, pe strada Plopiş, pentru stingerea unui incendiu izbucnit la bucătăria unei locuinţei. În ciuda intervenţiei prompte a "luptătorilor cu focul", nu au mai putut fi salvate mai multe aparate electrocasnice şi o parte din mobilier. În urma anchetei de la faţa locului, s-a stabilit că sursa incendiului au fost aparate electrocasnice lăsate sub tensiune, iar împrejurarea în care s-a produs - cablu electric defect sau neizolat corespunzător.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It